Sponsoring

MALOW Sp. z o. o. poza produkcją mebli metalowych pozostaje firmą otwartą i przyjazną dla otoczenia. Wykonując swoją misję społeczną wspieramy finansowo liczne inicjatywy lokalne, kulturę i naukę oraz organizacje niosące pomoc dzieciom. Wspieramy również wysiłek ludzi i organizacji podejmujących ambitne wyzwania.

SPORT

W ramach wspomagania sportu od wielu lat jesteśmy sponsorem Suwalskiego Klubu Badmintona – SKB „Litpol-Malow”. Z drużyną tą świętowaliśmy już 17 tytułów Mistrza Klubowego Polski i mamy nadzieję, że na tym się nie skończy. Jest to najbardziej profesjonalny i najlepiej zorganizowany klub badmintona w Polsce. Nasi zawodnicy byli uczestnikami Igrzysk Olimpijskich w Rio, Londynie, Atlancie, Sydney, Atenach i Pekinie. Są oni wielokrotnymi zwycięzcami turniejów Europejskich i Światowych, brali udział w turniejach zagranicznych w Szwajcarii, World Grand Prix w Brenui, Singapurze, Germany Open, Holand Open.

Wigry SuwałkiBadmintoniści nie są jedynymi sportowcami, których wspieramy. Należą do nich także piłkarze klubu Wigry Suwałki – najpopularniejszego klubu sportowego w naszym mieście, któremu w 2014 roku udało się awansować do pierwszej ligi. W swojej bogatej, prawie siedemdziesięcioletniej historii klub ten wychował wielu znakomitych piłkarzy, między innymi reprezentantów Polski (Wojciech Kowalewski, Patryk Małecki).

slepsk-noweW 2014 roku dołączyliśmy także do grona sponsorów I-ligowej drużyny siatkarzy Ślepska Suwałki, która w sezonie 2018/2019 zdobyła pierwsze w historii klubu Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn w siatkówce, wywalczając tym samym awans do PlusLigi.

Byliśmy głównym sponsorem 70 Mistrzostw Polski Juniorów U20 w Lekkoatletyce.

Za swój wkład w rozwój lokalnego sportu w październiku 2013 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej – Henryk Owsiejew otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Suwałk Czesława Renkiewicza tytuł Mecenasa Suwalskiego Sportu.

KULTURA

Nasze wsparcie nie ogranicza się wyłącznie do sportu. Swoimi działaniami staramy się wspomagać wydarzenia kulturalne. W 2010 roku mieliśmy swój udział w powstaniu płyty z koncertu w Suwałkach Sławka Wierzchowskiego, Jana Błędowskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Natomiast od początku istnienia jesteśmy sponsorem znanego już na całym świecie Suwalki Blues Festival, który początkowo był tylko imprezą o charakterze lokalnym.

nocna-zmiana-cover-inside

NAUKA

Nie zapominamy także o innej ważnej dyscyplinie, jaką jest nauka. W 2016 roku dołączyliśmy do programu wsparcia stypendialnego Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów, którego celem jest wspieranie młodych i twórczych mieszkańców Podlasia. Zadaniem programu jest udzielanie wsparcia finansowego utalentowanym i efektywnie działającym grupom młodzieży, by umożliwić im start w prestiżowych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach z zakresu nauk ścisłych i technicznych, w szczególności technologii, inżynierii, konstrukcji, wzornictwa przemysłowego, matematyki oraz zarządzania.

Podpisaliśmy z Urzędem Miasta Suwałki porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego. Jego celem jest stworzenie silnych, ubranżowionych centrów kształcenia zawodowego, które będą odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy.

Od wielu lat sponsorujemy nagrody w organizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach międzyszkolnym konkursie „Pokaż swoje umiejętności, zawód to klucz do sukcesu”. W 2016 roku nagrodę specjalną wręczyliśmy Mateuszowi Bobowiczowi, który był uczniem technikum mechanicznego w ZST w Suwałkach i odbywał u nas swoje praktyki zawodowe. Prezentowany przez niego model wiatraka wykonał właśnie podczas praktyk w naszym zakładzie.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

      Od rozpoczęcia działalności spółka MALOW angażuje się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Działalność charytatywną uznajemy jako ważny przejaw społecznej odpowiedzialności biznesu.

  • pomagamy rzeczowo i finansowo organizacjom pozarządowym prowadzącym ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, hospicja i fundacje
  • dofinansowujemy akcje oraz letni i zimowy wypoczynek dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych
  • wspieramy finansowo ośrodki prowadzące dożywianie osób bezdomnych i ubogich oraz wspieramy lokalne zbiórki na pomoc osobom chorym
  • od wielu lat wspieramy rzeczowo i finansowo lokalne szkoły i placówki oświatowe poprzez nieodpłatne przekazywanie wyposażenia oraz dofinansowujemy akcje organizowane przez szkoły np. promowanie innowacyjnych pomysłów młodzieży
  • przyłączyliśmy się do akcji fundacji DKMS „Razem przeciwko białaczce” organizując dzień dawcy szpiku kostnego w firmie, w trakcie którego wielu z naszych pracowników zarejestrowało się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych
  • co roku swoimi działaniami wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz projekt Szlachetnej Paczki

Jesteśmy firmą otwartą i przyjazną dla otoczenia. Cieszymy się, że swoimi działaniami możemy wspierać wysiłek ludzi i organizacji podejmujących ambitne wyzwania.