Classic Blue kolorem roku 2020

 

Classic Blue kolorem roku 2020 wg Instytutu Pantone. To przyjemne, ciemne wcielenie koloru niebieskiego, kojarzące się z barwą wieczornego nieba. Dlaczego wybór padł właśnie na ten kolor oraz jak wykorzystać go we wnętrzach?

Classic Blue

PANTONE 19-4052 Classic Blue to ciemna odmiana koloru niebieskiego, wpadająca w granat. Odpowiednikiem z palety Ral może być kolor RAL 5010, który znajduje się w naszej standardowej palecie kolorów.

Jak pisze Instytut Pantone, to barwa prosta i elegancka, a zarazem ponadczasowa. Kojarzy się ze spokojem, stabilnością, pewnością siebie oraz swoistym umocowaniem w rzeczywistości. Dzięki Classic Blue możemy pewniej stawiać kolejne kroki, a także odważniej wchodzić w nową erę.

Żyjemy w czasach, w których istnieje potrzeba zaufania oraz wiary. PANTONE 19-4052 Classic Blue wyraża rodzaj stałości oraz pewności, to niezawodny odcień niebieskiego, na którym zawsze możemy polegać. Bezkresny niebieski przywołuje nieskończoność wieczornego nieba. Classic Blue zachęca także do wychodzenia poza schematy oraz poszukiwania nowych ścieżek myślenia. Stanowi swoiste wyzwanie, motywuje do głębszych przemyśleń, poszerzania perspektyw, a także otwarcia się na komunikację – opisuje wybór Leatrice Eiseman – Executive Director Pantone Color Institute.

Ponadto Classic Blue zapewnia spokój dla ducha, pozwala się zrelaksować, wyciszyć, uspokoić, a także zebrać myśli. Często pojawia się wśród kolorów, które zapewniają lepszy wypoczynek. W rezultacie kreuje też atmosferę sprzyjającą refleksjom, poszukiwaniom duchowym.

Classic Blue we wnętrzach

Classic Blue świetnie sprawdza się zarówno na dużych powierzchniach, jak i w detalach. Można więc pomalować ściany (lub jedną wybraną) na odcień Classic Blue lub zastosować go w wyposażeniu, w tym na meblach. Odcień jest nasycony, kojący, sprzyja więc odpoczynkowi.

Łączenie Classic Blue

Classic Blue wspaniale odnajduje się w wielu barwnych połączeniach. Niemal z każdym kolorem stworzy udaną kompozycję. My i nasi klienci najczęściej łączymy go z szarym Ral 7035, antracytem Ral 7016 lub czernią Ral 9005. Wiele zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Pokrewne wpisy

Mobilny wieszak na ubrania

Mobilny wieszak na ubrania to idealne rozwiązanie do wnętrz publicznych, sal konferencyjnych, recepcji. Doskonale sprawdzi się jako dodatkowy element wyposażenia garderoby lub szatni w obiektach

Zestaw LOV

Meble metalowe to nie tylko szatnia czy warsztat. Meble metalowe to również nowoczesne, funkcjonalne, designerskie biuro, ale również oryginalne mieszkanie. Taka również jest nasza ostatnia

Szafy Garażowe – PAKOWANIE I TRANSPORT

Szafy Garażowe to idealne rozwiązanie do parkingów podziemnych na miejsca postojowe. To praktyczne i nowoczesne rozwiązanie. Pozwala estetycznie, wygodnie i bezpiecznie zagospodarować wolną przestrzeń w

Scroll to Top