EKOMalow

Z każdym dniem ludzkość uświadamia sobie coraz bardziej, że troska o stan i dobro naszej planety ma szczególne znaczenie. Za jej losy odpowiedzialny jest bowiem każdy z nas. Tylko ludzie mają realny wpływ na to, jak będzie wyglądała Ziemia w przyszłości. To tylko od nas zależy, w jakich warunkach będą żyły nasze dzieci oraz wnuki.

Ekologia to słowo, z którym spotykamy się coraz częściej. Pojęcie to zyskuje na znaczeniu wśród wielu producentów licznych branż. A jakie eko-działania podejmuje Malow?

Zacznijmy od naszych produktów, czyli metalowych mebli 😊

Te popularne, metalowe szafy, z którymi macie do czynienia w biurze, szatni czy warsztacie, które kojarzą się z hutą stali, są ekologiczne ponieważ:

  • są mocne i trwałe, mogą służyć latami,
  • mają ponadczasową konstrukcję i nie muszą być wymieniane wraz ze zmieniającymi się trendami,
  • mogą być przetworzone, a pozyskana z nich stal może być ponownie wykorzystana do produkcji kolejnych szaf, samochodów, samolotów i wielu innych wyrobów,
  • można je przemalować, gdy znudzi się ich kolor lub się porysują,
  • gdy się popsują, nie trzeba ich wyrzucać, można je naprawić i dalej cieszyć się ich funkcjonalnością.

A teraz najważniejsze!

  • do produkcji mebli wykorzystywane są roboty, które zasilane są energią ze słońca (!!!)

Tak, energię elektryczną czerpiemy ze słońca. Mamy własną farmę fotowoltaiczną, która produkuje 2,0 MW mocy i pokrywa 30% naszego zapotrzebowania na prąd. Od momentu uruchomienia farmy te 2,0 MW pozwoliło już nam na:

I nie jest to nasze ostatnie słowo! Planujemy kolejne inwestycje w odnawialne źródła energii.

Zachęcamy do obejrzenia filmu prezentującego farmę fotowoltaiczną EKOMalow:

Odtwórz wideo

Pokrewne wpisy

Spacerkiem po MALOW Open Days

MALOW Open Days to wystawa zorganizowana na wzór targów na powierzchni ok. 1 500 m2, gdzie można zobaczyć bogatą ofertę mebli metalowych Malow, nowości, oraz materiały archiwalne m.in fotografie, katalogi.

Szafy socjalne z gniazdami elektrycznymi

W dzisiejszych czasach szafa socjalna to już nie tylko miejsce przechowywania odzieży. To również wielofunkcyjne miejsce z lusterkiem, wieszakiem na ręcznik, półką na kapelusze czy buty.

Scroll to Top