Jak zabezpieczamy nasze wyroby przed korozją?

Jedną z eko-innowacji zastosowanych w Malow-ie jest antykorozyjne zabezpieczenie elementów metalowych poprzez konwersję cyrkonową. Dopiero na to nakładana jest farba proszkowa, która po utwardzeniu tworzy nieprzepuszczalną powłokę, która doskonale zabezpiecza przed korozją na wiele lat.

KONWERSJA CYRKONOWA to nowoczesna metoda, nakładania warstwy ochronnej bezpośrednio na blachę, w wyniku czego powstaje trwała powłoka antykorozyjna.

Cały 5-etapowy proces polega na dokładnym odtłuszczeniu, myciu i suszeniu blachy. Następnie wszystkie elementy trafiają do komory natryskowej, gdzie tworzy się warstwa cyrkonowa na powierzchni stali – powłoka chroniąca przed korozją. Po płukaniu i suszeniu, tak przygotowane elementy trafiają do malowania metodą proszkową, a następnie do montażu i wysyłki.

Zastosowanie procesu konwersji cyrkonowej daje wiele korzyści:

  • stanowi bardzo dobrą ochronę antykorozyjną – 2 krotnie wyższą od stosowanego standardowo fosforowania żelazowego
  • znacząco poprawia przyczepność farby
  • zapobiega powstawaniu rdzy pod warstwą farby – przeprowadzone testy dowiodły, że konwersja cyrkonowa zabezpiecza blachę ze stali czarnej wystawioną w komorze solnej na działanie soli do 480h (wg normy PN-EN ISO 9227:2017-06)
  • maksymalnie chroni meble metalowe podczas transportu, magazynowania i eksploatacji
  • jesteśmy EKO – Zastosowanie nowoczesnych metod konwersji cyrkonowej i malowania przy użyciu farb proszkowych wyeliminowało w Malow-ie użycie niebezpiecznych dla środowiska substancji, ograniczyło również zużycie wody i energii. Dodatkowo własna farma fotowoltaiczna zaopatruje nas w ekologiczne źródło prądu.

Dzięki temu nasze wyroby są przyjazne środowisku i służą przez wiele lat.

Zabezpieczenie powierzchni mebli poprzez konwersję cyrkonową i malowanie proszkowe gwarantuje, że podczas używania ich zgodnie z przeznaczeniem przez długi okres czasu nie dojdzie do pojawienia się rdzy. Dowodem na to jest również fakt, że na nasze meble (w tym na powlokę lakierniczą) udzielamy 5 lat gwarancji!!!

Dzięki wielu warstwom zabezpieczającym metal, nasze meble będą służyły użytkownikom przez długie lata, a kolor będzie taki sam jak w dniu dostawy.

„Materiał jakim jest Metal gwarantuje trwałość,

obróbka, jakiej poddawany jest Metal w Malow-ie gwarantuje jakość i solidność,

zdobyte Atesty i Certyfikaty gwarantują bezpieczeństwo,

a proekologiczny model biznesu to wyraz odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.”

Pokrewne wpisy

Spacerkiem po MALOW Open Days

MALOW Open Days to wystawa zorganizowana na wzór targów na powierzchni ok. 1 500 m2, gdzie można zobaczyć bogatą ofertę mebli metalowych Malow, nowości, oraz materiały archiwalne m.in fotografie, katalogi.

Szafy socjalne z gniazdami elektrycznymi

W dzisiejszych czasach szafa socjalna to już nie tylko miejsce przechowywania odzieży. To również wielofunkcyjne miejsce z lusterkiem, wieszakiem na ręcznik, półką na kapelusze czy buty.

Scroll to Top