Jak zabezpieczamy nasze wyroby przed korozją?

Jedną z eko-innowacji zastosowanych w Malow-ie jest antykorozyjne zabezpieczenie elementów metalowych poprzez konwersję cyrkonową. Dopiero na to nakładana jest farba proszkowa, która po utwardzeniu tworzy nieprzepuszczalną powłokę, która doskonale zabezpiecza przed korozją na wiele lat.

KONWERSJA CYRKONOWA to nowoczesna metoda, nakładania warstwy ochronnej bezpośrednio na blachę, w wyniku czego powstaje trwała powłoka antykorozyjna.

Cały 5-etapowy proces polega na dokładnym odtłuszczeniu, myciu i suszeniu blachy. Następnie wszystkie elementy trafiają do komory natryskowej, gdzie tworzy się warstwa cyrkonowa na powierzchni stali – powłoka chroniąca przed korozją. Po płukaniu i suszeniu, tak przygotowane elementy trafiają do malowania metodą proszkową, a następnie do montażu i wysyłki.

Zastosowanie procesu konwersji cyrkonowej daje wiele korzyści:

  • stanowi bardzo dobrą ochronę antykorozyjną – wyższą od stosowanego standardowo fosforowania żelazowego
  • znacząco poprawia przyczepność farby
  • zapobiega powstawaniu rdzy pod warstwą farby – przeprowadzone testy dowiodły, że konwersja cyrkonowa zabezpiecza blachę ze stali czarnej wystawioną w komorze solnej na działanie soli do 480h (wg normy PN-EN ISO 9227:2017-06)
  • maksymalnie chroni meble metalowe podczas transportu, magazynowania i eksploatacji
  • jesteśmy EKO – Zastosowanie nowoczesnych metod konwersji cyrkonowej i malowania przy użyciu farb proszkowych wyeliminowało w Malow-ie użycie niebezpiecznych dla środowiska substancji, ograniczyło również zużycie wody i energii. Dodatkowo własna farma fotowoltaiczna zaopatruje nas w ekologiczne źródło prądu.

Dzięki temu nasze wyroby są przyjazne środowisku i służą przez wiele lat.

Zabezpieczenie powierzchni mebli poprzez konwersję cyrkonową i malowanie proszkowe gwarantuje, że podczas używania ich zgodnie z przeznaczeniem przez długi okres czasu nie dojdzie do pojawienia się rdzy. Dowodem na to jest również fakt, że na nasze meble (w tym na powlokę lakierniczą) udzielamy 5 lat gwarancji!!!

Dzięki wielu warstwom zabezpieczającym metal, nasze meble będą służyły użytkownikom przez długie lata, a kolor będzie taki sam jak w dniu dostawy.

„Materiał jakim jest Metal gwarantuje trwałość,

obróbka, jakiej poddawany jest Metal w Malow-ie gwarantuje jakość i solidność,

zdobyte Atesty i Certyfikaty gwarantują bezpieczeństwo,

a proekologiczny model biznesu to wyraz odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.”

Pokrewne wpisy

Meble zgrzewane – szafy zaufane

Co łączy meble Malowa z Volvo? Odpowiedzią jest technologia zgrzewania, wykorzystywana do łączenia ze sobą stalowych elementów. Metalowe meble, które mają służyć latami muszą być starannie wykonane, ponieważ w grę wchodzi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Seryjne zgrzewanie jest skuteczniejsze od samodzielnego montażu.

Wybierz mądrze, raz a dobrze

Produkujemy meble dla ludzi, którzy cenią sobie długoterminowe rozwiązania, ponieważ sami na takie stawiamy. Na każdym etapie produkcji naszych wyrobów kierujemy się troską o środowisko. Dzięki naszej farmie fotowoltaicznej energia ze słońca pokrywa 30 % zapotrzebowania energetycznego fabryki. Nasz nowoczesny park maszynowy i kadra specjalistów dbające o najwyższą jakość produktów na pewno wzbudziły Twoją ciekawość. Zapraszamy do lektury artykułu.

Meble biurowe szafy SBM szafki kartotekowe SZK

Zostaliśmy zdradzeni

Nowoczesna szkoła to stosowanie trwałych rozwiązań! Szkoła Zosi i Wojtka jest świetnym przykładem. W kolejnym epizodzie ,,W paszczy ksera” grupa szkolnych przyjaciół trafia do dyrektora, który musi ukarać je za samowolne wycieczki po szkolnych podziemiach. W międzyczasie dowiadują się dlaczego metalowe meble są praktyczniejsze od drewnianych. Wyposażając swoją szkołę pójdź za przykładem pani Mileny i postaw na jakość i trwałość!

Scroll to Top