Kolor roku 2021

Pantone Color Institute wybrał kolory roku 2021 – „uspokajającą szarość” i „słoneczną żółć” jako wyraz nadziei na lepsze czasy.

Pandemia wstrząsnęła światem i od wielu miesięcy determinuje niemal wszystkie dziedziny naszego życia. W tym trudnym czasie potrzebujemy przede wszystkim nadziei – na lepsze jutro, na stabilizację, na powrót do normalnego funkcjonowania. Dziś szczególnie ważna jest także siła, moc i solidne podstawy. Eksperci Pantone wybrali na kolor roku 2021 „mariaż kolorów niosący za sobą siłę i nadzieję, który potrafi podnieść na duchu” – duet: jasną szarość 17-5104 Ultimate Gray i żółty 13-0647 Illuminating.

17-5104 Ultimate Grey – to „uspokajająca szarość”, która przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże”. 13-0647 Illuminating – to „słoneczna żółć” niosąca nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszą przyszłość.

Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institut tak tłumaczy tegoroczny wybór: „To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywności, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo”.

Szarość pokazuje w jaki trudnych warunkach znaleźliśmy się. Jednak z drugiej strony przywodzi na myśl ciche skały, kamienie – coś co stawia opór upływającemu czasowi, symbolizuje moc i siłę. Z kolei cytrynowy odcień żółtego symbolizuje jasną, świeżą, nową, pozytywną energię. To kolor nadziei na to, że po burzy pojawi się słońce. Pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Wesoły, jasny, energetyczny żółty ma podtrzymać nas na duchu, optymistycznie nastroić na przyszłość.

Tegoroczny wybór koloru roku przez Pantone wykracza poza zwyczajne wskazanie trendów w komunikacji wizualnej dla marek, projektantów czy agencji reklamowych. To także, a może i przede wszystkim, odpowiedź na nastroje i oczekiwania już nie tylko na poziomie konsumenckim, ale czysto emocjonalnym i ludzkim. Wybór ten oraz jego uzasadnienie jest jasną odpowiedzią na to, czego ludzie na całym świecie obecnie najbardziej pragną.

Zaletą tego duetu, poza ładunkiem emocjonalnym, jest również plastyczność, która pozwala na łączenie żółci i szarości z innymi barwami.

Pokrewne wpisy

Meble zgrzewane – szafy zaufane

Co łączy meble Malowa z Volvo? Odpowiedzią jest technologia zgrzewania, wykorzystywana do łączenia ze sobą stalowych elementów. Metalowe meble, które mają służyć latami muszą być starannie wykonane, ponieważ w grę wchodzi funkcjonalność i bezpieczeństwo. Seryjne zgrzewanie jest skuteczniejsze od samodzielnego montażu.

Wybierz mądrze, raz a dobrze

Produkujemy meble dla ludzi, którzy cenią sobie długoterminowe rozwiązania, ponieważ sami na takie stawiamy. Na każdym etapie produkcji naszych wyrobów kierujemy się troską o środowisko. Dzięki naszej farmie fotowoltaicznej energia ze słońca pokrywa 30 % zapotrzebowania energetycznego fabryki. Nasz nowoczesny park maszynowy i kadra specjalistów dbające o najwyższą jakość produktów na pewno wzbudziły Twoją ciekawość. Zapraszamy do lektury artykułu.

Meble biurowe szafy SBM szafki kartotekowe SZK

Zostaliśmy zdradzeni

Nowoczesna szkoła to stosowanie trwałych rozwiązań! Szkoła Zosi i Wojtka jest świetnym przykładem. W kolejnym epizodzie ,,W paszczy ksera” grupa szkolnych przyjaciół trafia do dyrektora, który musi ukarać je za samowolne wycieczki po szkolnych podziemiach. W międzyczasie dowiadują się dlaczego metalowe meble są praktyczniejsze od drewnianych. Wyposażając swoją szkołę pójdź za przykładem pani Mileny i postaw na jakość i trwałość!

Scroll to Top