PROGRAM „POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU”

Kolejny rok szkolny niesie ze sobą kolejne zmiany. Wśród nich znalazł się rozpisany na lata 2019 – 2023 program „Posiłek w szkole i w domu” przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na ten cel rząd oferuje formy wsparcia finansowego ze środków budżetu państwa.

Program ruszył 1 stycznia 2019 roku i będzie realizowany przez kolejne pięć lat, a swoim zasięgiem obejmie wszystkie województwa. Istotnym elementem Programu jest zapewnienie dzieciom posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej.

Program finansowany jest ze środków budżetu państwa. Maksymalne wsparcie wynosi:
– 80 000 zł dla KUCHNI
– 25 000 zł dla JADALNI

Finansowany lub rzeczowy wkład organów prowadzących szkoły to 20% funduszy niezbędnych do jego realizacji.

Na co może zostać przeznaczone wsparcie z programu?
– doposażenie, adaptacja i poprawa standardu działającej stołówki
– doposażenie i adaptacja stołówki, która obecnie nie funkcjonuje
– zorganizowanie nowej stołówek

Kto może ubiegać o wsparcie finansowe?
– publiczne szkoły podstawowe
– zespoły szkół
– specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze
– młodzieżowe ośrodki wychowawcze i młodzieżowe ośrodki socjoterapii
– publiczne podstawowe szkoły artystyczne

Szczegóły dotyczące programu „Posiłek w szkole i w domu”

W naszej ofercie znajdziecie Państwo meble do WYPOSAŻENIA POMIESZCZEŃ żywienia zbiorowego w postaci szafek, szaf przelotowych, stołów roboczych, zlewozmywaków, stolików i regałów na kółkach. Jesteśmy producentem szerokiego asortymentu MEBLI GASTRONOMICZNYCH, umożliwiających wyposażenie lub doposażenie zaplecza kuchennego w Państwa szkole. Meble wykonane są w całości z blachy nierdzewnej (AISI430, AISI304). Jednak przy ograniczonych środkach możemy również niektóre elementy wykonać z blachy malowanej proszkowo, która także ma podwyższoną odporność na wilgoć i Atesty Higieniczne.

Pobierz kartę katalogową dedykowaną szkolnym stołówkom oraz jadalniom.

Pokrewne wpisy

Szafy MSUV z wyposażeniem elektrycznym

Rodzina szaf socjalnych MSUV, idealnie wpisuje się jako element wyposażenia szatni szkół, zakładów pracy, bibliotek, klubów sportowych, fitnessów. Do naszych standardowe szaf ubraniowych MSUM i skrytkowych MSUS dodaliśmy gniazda elektryczne oraz dwa porty USB.

Jak zabezpieczamy nasze wyroby przed korozją?

Jedną z eko-innowacji zastosowanych w Malow-ie jest antykorozyjne zabezpieczenie elementów metalowych poprzez konwersję cyrkonową. Dopiero na to nakładana jest farba proszkowa, która po utwardzeniu tworzy nieprzepuszczalną powłokę, która doskonale zabezpiecza przed korozją na wiele lat.

Scroll to Top