Podsumowanie naszego udziału w Światowej Wystawie EXPO2020

 

Nasza wizyta na Światowej Wystawie EXPO2020 w Dubaju dobiegła końca. W trakcie wystawy odbyło się szereg spotkań biznesowych i seminariów. 20 października wzięliśmy udział w seminarium biznesowym „Podlaskie. The natural place to do business” („Podlaskie. Naturalna droga rozwoju”). Spotkanie zostało zorganizowane przez Biuro Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach Tygodnia Województwa Podlaskiego. W spotkaniu uczestniczył również marszałek Artur Kosicki, który zachęcał potencjalnych inwestorów do nawiązania kontaktów gospodarczych z firmami z naszego regionu.

Nawiązaliśmy również kontakt z przedstawicielami Dubai Global Connect, którzy przedstawili zasady funkcjonowania tworzonego w Dubaju centrum współpracy międzynarodowej. Założeniem Dubai Global Connect jest łączenie kontrahentów z Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki Wschodniej oraz ułatwienie firmom ekspansji na nowe rynki zbytu, zwłaszcza pozaeuropejskie. Centrum ma łączyć kupujących i sprzedających z towarami z całego świata.

Podczas wydarzenia promowaliśmy potencjał gospodarczy województwa podlaskiego oraz zaprezentowaliście działalność i produkty firmy Malow, a także spotkaliśmy się z naszymi zaprzyjaźnionymi Klastrami: Klastrem Obróbki Metali, którego jesteśmy członkiem oraz Klastrem Budowlanym, z którym współpracujemy.

Szczegółowe informacje z wystawy i seminarium biznesowego „Podlaskie. The natural place to do business” („Podlaskie. Naturalna droga rozwoju”) znajdziecie również na stronie www.investinpodlaskie.pl