Wojtek w szkole

 

Dzwonek przerwał ciszę, z klas zaczęli wybiegać uczniowie. Rój młodzieży bez plecaków kierował się w kierunku szatni, aby zabrać to, czego potrzebują na kolejną lekcję. W szatni klasy III D zrobiło się nadzwyczaj gwarnie, wyraźnie ktoś miał kłopoty... Zosia, która zazwyczaj spacerowała po korytarzu bardzo spokojnym krokiem, tym razem momentalnie znalazła się w szatni.

 

- Jak to nic się nie stało?! Przecież wyrzucą mnie ze szkoły! - lamentował zmartwiony Wojtek, który dopiero co przeniósł się z innej szkoły.

- Ale to przecież błahostka! Na pewno nikt Cię nie wyrzuci, no może, co najwyżej skończy się na wezwaniu do dyrka…- podpowiedziało mu któreś z dzieci. - Lament Wojtka tylko wzrósł.

- Przesuńcie się! - Zosia przepychała się przez tłum dzieci, aby dotrzeć do Wojtka. - Nic Ci nie jest? Czemu płaczesz?

- Mama dała mi karteczkę z kodem do szafki, a ja ją zgubiłem! Pierwsze dni w nowej szkole, a już mnie wyrzucą… Nie wybaczy mi tego ani mama, ani nasza pani! Przecież tej szafki nie da się już otworzyć! Przyjdzie pan Zygmunt i potnie ją na kawałki, a wtedy jeszcze moja mama będzie musiała za to płacić…

- Przestań głuptasie! Uspokoiła go Zosia - Nasza pani wychowawczyni ma kod dyrektorski, bo już nie raz ktoś zapomniał swojego. Nie słuchaj ich, weź się w garść! - popatrzyła zła na dzieci - Wszystko będzie dobrze! Chodź ze mną do pani, otworzy Ci szafkę i dostaniesz nowy kod!

 

Zamki szyfrowe

Tradycyjne zamki otwierane kluczem to niezawodne i sprawdzone rozwiązanie. Radzą sobie w każdych warunkach i są łatwe w obsłudze. Dzięki swojej klasycznej konstrukcji są niezawodne, a ich najsłabszym punktem jest… człowiek, który może zgubić klucz. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Tzw. klucz Dyrektorski (nazywany również kluczem Matka), otwierający każdą szafkę w serii, znajdujący się u upoważnionej osoby jest kołem ratunkowym w przypadku zgubienia przez ucznia swego kluczyka do szafki.

Meble Malowa można wyposażyć w różne typy zamków. Oprócz prostego w obsłudze klasycznego zamka otwieranego kluczem, istnieją też inne, do których nie da się zgubić dostępu. Perypetie Wojtka i Zosi udowadniają wyższość zamków szyfrowych w warunkach szkolnych, gdyż zgubione kluczyki nie są problemem. Uczniowie zapamiętują swoje kody po wpisaniu ich kilka razy.

Zamawiając meble Malowa pamiętaj o szerokim wyborze zamków i wybierz najlepiej dobrany do Twoich potrzeb.

Poznaj wszystkie przygody naszych bohaterów akcji "Przyjazna Szkoła"