Jak zabezpieczamy nasze wyroby przed korozją?

KONWERSJA CYRKONOWA to nowoczesna metoda, nakładania warstwy ochronnej bezpośrednio na blachę, w wyniku czego powstaje trwała powłoka antykorozyjna.

Jedną z eko-innowacji zastosowanych w Malow-ie jest antykorozyjne zabezpieczenie elementów metalowych poprzez konwersję cyrkonową. Dopiero na to nakładana jest farba proszkowa, która po utwardzeniu tworzy nieprzepuszczalną powłokę, która doskonale zabezpiecza przed korozją na wiele lat.
 

Cały 5-etapowy proces polega na dokładnym odtłuszczeniu, myciu i suszeniu blachy. Następnie wszystkie elementy trafiają do komory natryskowej, gdzie tworzy się warstwa cyrkonowa na powierzchni stali – powłoka chroniąca przed korozją. Po płukaniu i suszeniu, tak przygotowane elementy trafiają do malowania metodą proszkową, a następnie do montażu i wysyłki.

Zastosowanie procesu konwersji cyrkonowej daje wiele korzyści:

  • stanowi bardzo dobrą ochronę antykorozyjną – wyższą od stosowanego standardowo fosforowania żelazowego
  • znacząco poprawia przyczepność farby
  • zapobiega powstawaniu rdzy pod warstwą farby - przeprowadzone testy dowiodły, że konwersja cyrkonowa zabezpiecza blachę ze stali czarnej wystawioną w komorze solnej na działanie soli do 480h (wg normy PN-EN ISO 9227:2017-06)
  • maksymalnie chroni meble metalowe podczas transportu, magazynowania i eksploatacji
  • jesteśmy EKO - Zastosowanie nowoczesnych metod konwersji cyrkonowej i malowania przy użyciu farb proszkowych wyeliminowało w Malow-ie użycie niebezpiecznych dla środowiska substancji, ograniczyło również zużycie wody i energii. Dodatkowo własna farma fotowoltaiczna zaopatruje nas w ekologiczne źródło prądu.

Dzięki temu nasze wyroby są przyjazne środowisku i służą przez wiele lat.

Zabezpieczenie powierzchni mebli poprzez konwersję cyrkonową i malowanie proszkowe gwarantuje, że podczas używania ich zgodnie z przeznaczeniem przez długi okres czasu nie dojdzie do pojawienia się rdzy. Dowodem na to jest również fakt, że na nasze meble (w tym na powlokę lakierniczą) udzielamy 5 lat gwarancji!!!

Dzięki wielu warstwom zabezpieczającym metal, nasze meble będą służyły użytkownikom przez długie lata, a kolor będzie taki sam jak w dniu dostawy.

"Materiał jakim jest Metal gwarantuje trwałość,

obróbka, jakiej poddawany jest Metal w Malow-ie gwarantuje jakość i solidność,

zdobyte Atesty i Certyfikaty gwarantują bezpieczeństwo,

a proekologiczny model biznesu to wyraz odpowiedzialności za przyszłe pokolenia."