Zwiedzanie dzisiaj jest prostsze

 

Zwiedzanie jest dziś łatwiejsze. 

Zawsze można dojść piechotą lub wziąć taksówkę, ale pierwszy sposób jest męczący, a drugi bardzo drogi. 5 lat temu aplikacja carsharingowa zaproponowała mi hulajnogę elektryczną jako alternatywę dla wynajmu samochodu. Wystarczyła jedna przejażdżka, żeby mnie przekonać. Zwiedzanie krakowskiego rynku na hulajnodze elektrycznej okazało się idealnym rozwiązaniem dla zapalonego turysty, który chce zobaczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.

Inwazyjni szpiedzy

Jeszcze do niedawna hulajnoga elektryczna uchodziła za egzotyczny, wręcz ekstrawagancki środek transportu. W dzisiejszych czasach nie dziwią – są powszechne w dużych i małych miejscowościach. Prawdziwy boom przeżywają firmy, które zdecydowały się wynająć je na minuty. Prawda jest taka, że ​​rynek hulajnóg elektrycznych opiera się na bezpośrednich klientach, a ci dostępni na minutę to zaledwie 10% liczby hulajnóg w Polsce.

Naładuj się

Rynek UTO się zmienia. Począwszy od pierwszych skuterów, które trzeba było naprawiać we własnym zakresie, aż po dzień dzisiejszy, kiedy to rynek dojrzał i zaczął wyrażać potrzebę kompleksowego serwisu sprzętu. Wystarczy spojrzeć na wykres Google Trends - pokazuje on częstotliwość wyszukiwania wybranych fraz w Google. Wyrażenie „hulajnogi elektryczne” jest zaznaczone na niebiesko, a następnie czerwony rower elektryczny i żółty skuter elektryczny. Na pierwszy rzut oka hulajnogi są znacznie bardziej poszukiwane. Należy pamiętać, że nie jest to jednorazowy zakup, więc baza użytkowników rośnie.

 

 

Nauczyłem się zwiedzać ze skuterem

Zawsze zabieram ze sobą skuter. Składam ster i chowam do bagażnika obok toreb i walizek. Na miejscu po prostu wyciągam skuter i jadę. Genialny w swojej prostocie. Zwiedzanie na hulajnodze wymaga zaplanowania trasy – wciąż brakuje ogólnodostępnych miejsc ze stacjami ładowania baterii. Nawet najlepsze hulajnogi mają ograniczony zasięg – czasami trzeba je naładować w trakcie podróży. Na szczęście zwykle udaje mi się przekonać obsługę przydrożnych kawiarni, aby pozwolili mi podłączyć UTO do jednego z ich gniazdek. Nie ma co ukrywać - jest to problematyczne i doskonale wiem, że naginam pewne zasady higieny i savoir vivre'u. Brakuje mi miejsca do ładowania hulajnogi podczas wyjazdów i ogólnego codziennego użytkowania.

Naładuj baterię meblami MALOW

Popularność hulajnóg elektrycznych rośnie, na koniec 2020 roku było ich w Polsce ponad 300 tysięcy. Liczba ta mogła się podwoić w ciągu ostatnich dwóch lat! W Europie liczby te są znacznie wyższe. Wciąż brakuje miejsc publicznych, w których można naładować akumulatory naszych UTO (m.in. rowery i hulajnogi elektryczne). Malow oferuje szafy do ładowania akumulatorów! Są dostępne do ładowania na zewnątrz (klasa IP 54) oraz do ładowania w pomieszczeniach. Podczas zwiedzania hulajnogą zauważyłem wiele miejsc, w których warto postawić stacje ładowania akumulatorów.

  • Stacje benzynowe – nie tylko kierowcy samochodów zatrzymują się na kawę i szybkiego hot doga. Punkt ładowania hulajnóg i rowerów elektrycznych na stacji benzynowej to must have. Pamiętajmy o podróżnych, którzy chcą doładować swoje UTO przewożone w samochodach.

  • Restauracje i punkty gastronomiczne na trasach wycieczek – często delektując się kawą zamówioną w przydrożnej kawiarni, wyobrażałam sobie, jak ładuje się bateria mojego skutera, kiedy piję kawę. Wymyśliłbym nawet dla nich chwytliwe hasła marketingowe, gdyby tylko pusty kubek równał się pełnej baterii. To samo dotyczy kempingów.

  • Concierge w zakładach pracy – jeśli mogę korzystać ze skutera do zwiedzania, jest on równie dobrą alternatywą dla samochodu na codzienne dojazdy. Z pewnością wielu pracowników zdecydowałoby się na przyjazd do pracy na hulajnodze, gdyby mogli zostawić swoje UTO bezpieczne, podłączone do prądu. Podobnie rozwiązanie to sprawdzi się na osiedlach zamkniętych.

  • Serwis hulajnóg – nadal w Polsce nie ma punktów ładowania hulajnóg. Wygląda to na możliwość. Szafa akumulatorowa zda egzamin serwisowy - zapewni bezpieczne przechowywanie i ładowanie akumulatorów do serwisowanych hulajnóg.

  • Punkt ładowania akumulatorów – punkty ładowania akumulatorów do hulajnóg i rowerów powstały już w większości ważnych obiektów w dużych miastach. Tak trzymaj! Odwiedzając Olivię Sky w Gdańsku znalazłem taki punkt ładowania akumulatorów UTO niedaleko parkingu.

Świetnie! Czekam na więcej i to w każdym mieście!!! Poniżej znajdą Państwo karty katalogowe szaf do ładowania akumulatorów produkowanych przez firmę Malow. Wybierając meble od Malow pamiętaj, że w standardzie możesz wybierać spośród 16 kolorów RAL!